Spisałeś się przez Internet? Pobierz unikatowy kod i zgłoś swój udział w loterii!
Osoby, które zgłoszą kod do loterii wezmą udział we wszystkich6 losowaniach nagród I-ego stopnia (kart przedpłaconych o wartości 500 i 1000 PLN) orazw losowaniu finałowym o nagrodę główną – 14 lipca 2021 r.
Pierwsze losowanie nagród I-ego stopnia już 7 maja 2021 r.
Jak to zrobić? To proste:
• Po wypełnieniu formularza spisowego pobierz unikatowy 10-znakowy kod, uprawniający do wzięcia udziału w loterii.
• Zarejestruj otrzymany kod do 7 lipca 2021 r. na stronie https://loteria.spis.gov.pl/.
• Oglądaj transmisje online z losowań na YouTube i Facebook na profilach GUS i sprawdź, czy wygrałeś!
Nie zwlekaj, zarejestruj kod do 5 maja i wykorzystaj wszystkie 7 szans! Każdy zarejestrowany kod ma szansę na wygraną.
Terminy kolejnych losowań i pozostałe szczegóły dostępne są w regulaminie na stronie https://loteria.spis.gov.pl/.
W sprawie pytań dotyczących loterii prosimy o kontakt, numer 22 871 99 21 (infolinia czynnaw dni robocze w godz. 9.00–17.00, koszt połączenia zgodnie z taryfą operatora). Organizatorem loterii jest Unique One sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.
W dniu 1 kwietnia 2021 r., według stanu na dzień 31 marca 2021 r., w całej Polsce rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań NSP 2021.
Powszechny spis ludności i mieszkań odbywa się co 10 lat i jest jedynym badaniem, które pozwala na pozyskanie szczegółowych informacji o liczbie ludności, jej terytorialnym rozmieszczeniu, strukturze demograficzno-społecznej i zawodowej, a także o ilościowym i jakościowym stanie zasobów mieszkaniowych i budynkowych. Dane zebrane w ramach prac spisowych są wykorzystywane do opracowań, zestawień i analiz statystycznych, do tworzenia i aktualizacji przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego operatu do badań statystycznych.
Udział w spisie ludności i mieszkań jest obowiązkowy. Pytania dotyczyć będą m. in. charakterystyki demograficznej i aktywności ekonomicznej osób, poziomu wykształcenia oraz stanu i charakterystyki zasobów mieszkaniowych. Dokładny zakres informacji zbieranych w NSP 2021 dostępny jest w załączniku nr 1 do ustawy z dnia 9 sierpnia 2019 r. o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. (Dz.U. poz. 1775 z późn. zm.).
Obowiązkiem spisowym objęte zostaną:
Wszystkie osoby fizyczne ( Polacy i cudzoziemcy) stale zamieszkałe oraz czasowo przebywające na terenie Polski;
Polacy przebywający czasowo za granicą;
Przedmiotem spisu są również mieszkania, budynki, obiekty zbiorowego zakwaterowania i inne zamieszkane pomieszczenia niebędące mieszkaniami.
Metody zbierania danych
•Podstawowa i obowiązkowa metoda - samospis internetowy
poprzez formularz spisowy dostępny na stronie GUS https://spis.gov.pl od 1 kwietnia 2021 r.
Osoby fizyczne posiadające numer Pesel:
Krajowy węzeł identyfikacji elektronicznej
[PESEL] + [nazwisko_rodowe_matki]
Cudzoziemcy bez numeru Pesel:
Odrębny tryb z wykorzystaniem emaila (potwierdzenie dostępu)
W związku ze zbliżającym się Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 zostały rozpoczęte działania promocyjne, które są jednym z zadań Gminnego Biura Spisowego, którego Gminnym Komisarzem jest Wójt Gminy Stężyca.
Serdecznie pozdrawiam
Sabina Kobiela
p.o. Naczelnika Wydziału Spraw Obywatelskich - zastępca Gminnego Komisarza Spisowego w Stężycy
NOWY HARMONOGRAM DOWOZÓW I ODWOZÓW
OD 10.05.2021 DO 14.05.2021
Dowozy:
Mestwin – 710
Osiedle Zamkowisko – 720
Pierszczewo – 725
Sikorzyno – 735
Odwozy:
Gołubie – 1340
Sikorzyno – 1345
Osiedle Zamkowisko – 1400
Pierszczewo – 1405
Uwaga: W związku z różną liczbą dowożonych dzieci możliwe są kilkuminutowe różnice.
Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 26 marca 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID19 od dnia 29 marca do 11 kwietnia 2021 zostaje zawieszona działalność przedszkola i oddziałów przedszkolnych w Zespole Kształcenia i Wychowania w Gołubiu.
W związku z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z 18.03.2021 roku od 22 marca 2021 do 11 kwietnia 2021 wszystkie zajęcia edukacyjne dla wszystkich klas odbywają się w formie zdalnego nauczania.
Zajęcia odbywają się z wykorzystaniem technik nauczania na odległość na platformie Microsoft Teams według planu zajęć stacjonarnych.
Przedszkole oraz oddziały przedszkolne („Zerówki”)
funkcjonują w formie stacjonarnej w szkole.
Dowóz i odwóz dla wychowanków „Zerówek” bez zmian.
Świetlica szkolna dostępna dla dzieci z klas I-III SP, których rodzice pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne w związku ze zwalczaniem COVID-19 do godz.15:10.
Link do strony ministerstwa:
https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/wracamy-czasowo-do-nauki-zdalnej-w-szkolach
Tekst do pobrania:
Zdalne_nauczanie_22_03_2021.pdf
NAUCZANIE HYBRYDOWE W KLASACH 1-3
OD 15.03. DO 19.03.2021
Klasy 1-3 szkoły podstawowej zostają podzielone na 2 grupy:
Grupa 1 – Klasy 1A, 1B, 2B
Grupa 2 – Klasy 2A, 3A
Grupa 1 (1A, 1B, 2B) w poniedziałek (15.03.), wtorek (16.03) i środę (17.03) uczestniczy w zajęciach stacjonarnych w szkole. W czwartek (18.03) oraz w piątek (19.03) odbywają się dla tej grupy zajęcia zdalne na platformie Microsoft Teams według planu lekcji stacjonarnych.
Grupa 2 (2A, 3A) w poniedziałek (15.03.), wtorek (16.03) i środę (17.03) odbywają się zajęcia zdalne na platformie Microsoft Teams według planu lekcji stacjonarnych. W czwartek (18.03) oraz w piątek (19.03) grupa uczestniczy w zajęciach stacjonarnych w szkole.
Świetlica szkolna pracuje wg planu i jest dostępna dla uczniów uczestniczących w zajęciach stacjonarnych w szkole.
Dowozy i odwozy bez zmian.
Dokument do pobrania:
Marzec pięknie się wystroił, w kole między dziećmi stoi
i gromadkę uśmiechniętą pyta: jakie dzisiaj święto?
Zapamiętaj sobie - dzisiaj jest DZIEŃ KOBIET!
Fragm. z piosenki dziecięcej "Marcowy kwiatek".
Serdeczne i szczere życzenia dla wszystkich Pań
składa:
Dyrektor szkoły wraz z panami !
W ramach REKOLEKCJI SZKOLNYCH, zachęcamy uczniów, oraz Rodziców do udziału w następujących przedsięwzięciach w kościele:
ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU
- niedziela 14 lutego, godzina 1300,
DROGA KRZYŻOWA
- piątek 19 luty, godzina 1700,
MSZA ŚWIĘTA - z kazaniem księdza rekolekcjonisty,
niedziela – godzina Mszy Świętej do wyboru (800, 1000, 1100).
INSCENIZACJA o świętym Józefie
- piątek 19 marca, godzina 1700.
Hasłem przewodnim tegorocznych rekolekcji jest: "Święty Józef-patron dla każdego z nas". Do zobaczenia na rekolekcjach. Opracowała - Emilia Janowicz
Dzień 3 lutego 2021 r. dla uczniów klas I-III naszej szkoły upłynął pod wpływem wielu wrażeń i emocji.
Początek dnia rozpoczął się nietypową lekcją przyrody, na którą przybyły dwie alpaki z Fundacji „Zdrowie na Końskim Grzbiecie”. Uczniowie zapoznali się z pochodzeniem przedstawicieli wielbłądowatych, poznali budowę zewnętrzną oraz zwyczaje. Ponadto mogli nakarmić zwierzęta, pogłaskać i zabrać na spacer.
Kolejnym wydarzeniem w ramach zajęć języka kaszubskiego był udział w warsztatach garncarskich prowadzonych przez p. Pawła Selę. Artysta regionalny pokazał uczniom tajniki lepienia i zdobienia z gliny oraz nauczył jak lepić garnki na elektrycznym kole garncarskim. Dla naszych uczniów okazało się to prawdziwym twórczym wyzwaniem.
Następną atrakcją było dekorowanie ciasteczek pod opieką p. Agnieszki Ganowicz-Rolbieckiej, gdzie każdy uczeń otrzymał pierniczek. Zadanie opierało się na zdobieniu kolorowym lukrem według własnej wyobraźni. Każdy pierniczek wyglądał inaczej, był wyjątkowy i niepowtarzalny.
Po tak urozmaiconych zajęciach uczniowie udali się na ostatnie zajęcia – warsztaty kulinarne, gdzie każdy miał okazję stworzyć swoją ulubioną kanapkę. To był naprawdę fascynujący dzień!
Opracowała - Kamila Czerwińska
Dokumenty do pobrania w zakładce - Rekrutacja 2021/2022
Uczniowie klas 4-8 wzieli udział w Wojewódzkim Konkursie Matematyczno - Plastycznym.
Życzymy powodzenia.
Grill na świeżym powietrzu - nie musimy przecież czekać do wiosny !
Szkolne warsztaty przyrodnicze